A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Губарівська гімназія"
Богодухівської міської ради
Богодухівського району Харківської області

День Землі 2024: коли пролунає Дзвін Миру

Дата: 20.03.2024 11:17
Кількість переглядів: 21

Свій початок День Землі бере з 1840-х років - тоді відомий американський громадський діяч Джон Мортон розгорнув велику кампанію по посадці дерев і кущів. У 1872 році він запропонував започаткувати День дерева, який відразу ж став дуже популярний - протягом одного дня жителі штату висадили близько мільйона дерев. Починаючи з 1970 року сенс свята став ширшим і у нього з'явилася нова назва - День Землі, який ООН офіційно і визнала в 1971 році.

Що прийнято робити в День Землі

У Дня Землі 20 березня - миротворча і гуманістична місія, тоді як у свята 22 квітня - екологічна. 20 березня по всьому світу проходять миротворчі та екологічні акції. Антропогенний вплив людини і війни завдають великої шкоди планеті, яку вона не може сама подолати. Тому День Землі 20 березня має особливе значення сьогодні, коли наше життя нищить отрута війни.

За традицією, що склалася, в День Землі у більшості країн 20 березня прийнято впродовж однієї хвилини дзвонити в Дзвін Миру - символ мирного життя і дружби всіх народів. Дзвін закликає задуматися, як зберегти планету і життя на ній. 

Нагадаємо, що у 2020 році в Україні оголосили про меморіальний проект - створення чотирьох дзвонів Пам'яті, Перемоги, Миру та Єдності. Два з них - Дзвін Миру та Дзвін Єдності - запланували встановити у Донецьку і Сімферополі. У момент, коли в Україні настане мир, ми одночасно почуємо усі чотири. 

За матеріалами УНІАН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень