A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Губарівська гімназія"
Богодухівської міської ради
Богодухівського району Харківської області

Цивільний захист

Цивільний захист - це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання і ліквідації їх наслідків та надання допомоги постраждалим.

   Забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту здійснюється єдиною державною системою цивільного захисту, яка складається з постійно діючих функціональних і територіальних підсистем та їх ланок.

Фото без опису

       Функціональні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту створюються у відповідних сферах суспільного життя центральними органами виконавчої влади.

       Міністерство освіти і науки України в межах своїх повноважень створює відповідну функціональну підсистему МОН України, розробляє та затверджує Положення про її діяльність (Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затверджене наказом МОН України від 21.11.2016  № 1400).

       До складу функціональної підсистеми МОН України входять місцеві органи управління освітою, підпорядковані їм сили цивільного захисту, підприємства, установи та організації галузі, їх сили і засоби.

        Територіальні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту діють в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

       Підрозділ освіти територіальної громади є складовою частиною  функціональної підсистеми МОН України на місцевому рівні, та, разом з тим, входить до складу відповідної ланки територіальної підсистеми, виконуючи рішення місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

    Роботу з цивільного захисту слід організувати відповідно до Плану основ­них заходів цивільного захисту Міністерства освіти і науки України,  наказів департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації, органів управління освітою територіальних громад області, рішень місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій:

1) на підставі законодавчих та нормативних актів у сфері цивільного захисту розробити документи з питань цивільного захисту для закладу освіти, для практичної реалізації всіх завдань створити комісії, покликані допомогти керівникові при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій  техногенного та природного характеру. На забезпечення виконання завдань ЦЗ спрямована діяльність двох комісій: з питань надзвичайних ситуацій та з питань евакуації;

2)налагодити систему управління, оповіщення та зв’язку, забезпечити учасників освітнього процесу засобами захисту, організувати матеріально-технічне забезпечення з цивільного захисту, протипожежне забезпечення закладу освіти;

3) з метою забезпечення стійкого функціонування об’єктів освіти в умовах воєнного стану, створення безпечного освітнього середовища та збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу здійснити заходи щодо приведення фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти у готовність до використання за призначенням:

– приведення у готовність існуючих захисних споруд цивільного захисту згідно з нормами Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту;

– створення та поповнення фонду захисних споруд цивільного захисту шляхом обстеження, облаштування та взяття на облік підземних та наземних будівель і споруд закладів освіти для використання їх як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів.

        Засновник закладу освіти має сприяти організації та проведенню комплексу заходів, щоб привести захисні споруди у готовність до використання за призначенням, забезпечити фінансування заходів щодо відновлення функціонування та  утримання захисних споруд цивільного захисту, залучення для цих потреб усіх незаборонених законодавством джерел фінансування;

4) керівник закладу освіти має організувати проведення навчання з питань цивільного захисту з учасниками освітнього процесу, практичні тренування з безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу (не рідше одного разу на пів року, а в установах сезонного типу – на початку кожної зміни). Також слід провести День цивільного захисту й Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності – в закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. У закладах дошкільної освіти –  Тиждень безпеки дитини.

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень